System diagnostyki metodą oscylacji wymuszonych - Resmon Pro V3

Kod produktu: res-00-01-1

Producent:

MGC Diagnostics

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje

Resmon Pro to samodzielne urządzenie służące do nieinwazyjnej oceny właściwości mechanicznych układu oddechowego techniką oscylacji wymuszonych (FOT). Laboratoria doceniają Resmon Pro za precyzję, wydajność i wszechstronność. Pacjenci natomiast cenią sobie szybkość i zaskakującą łatwość wykonania procedury. Niezaprzeczalną wartością urządzenia jest prosta analiza wyników diagnostyki.

Opis

Prosta w interpretacji diagnostyka zaburzeń układu oddechowego 

Resmon Pro V3 to samodzielne urządzenie do nieinwazyjnej oceny mechaniki oddychania. Dzięki unikalnej konstrukcji tego urządzenia lekarz już po kilku / kilkunastu oddechach spoczynkowych pacjenta jest w stanie zidentyfikować i określić stopień obturacji układu oddechowego oraz jej lokalizację (jako peryferyjną, centralną lub niejednorodną). Jednocześnie Resmon Pro posiada modalności umożliwiające diagnostykę i monitorowanie chorób restrykcyjnych.  

Badanie FOT a spirometria

Resmon Pro V3 działa w oparciu o technikę oscylacji wymuszonych (FOT - z ang. Forced Oscillation Technique). Polega ona na pomiarze zmian przepływu gazu w układzie oddechowym spowodowanych działaniem niewielkich ciśnień zewnętrznych w postaci fal akustycznych. Fale te są generowane przez membranę głośnika podczas spokojnego oddychania osoby badanej.

Spirometria jest uznawana za złoty standard w ocenie czynności dróg oddechowych i jest badaniem pierwszego wyboru. Badanie z wykorzystaniem urządzenia Resmon Pro poszerza pole diagnostyki spirometrii, co pozwala ograniczyć liczbę pacjentów kierowanych na badanie bodypletyzmograficzne. W tym sensie FOT stanowi wartościowe uzupełnienie spirometrii w zakresie:

- oceny czynnościowej układu oddechowego pacjentów niewspółpracujących, którzy nie są w stanie wykonać poprawnie badania spirometrycznego - badanie FOT polega na wykonaniu ok. 10 spokojnych oddechów i nie wymaga forsownych manewrów oddechowych, wysiłku oddechowego i aktywnej współpracy,

- oceny czynnościowej drobnych dróg oddechowych - w badaniach wykazano większą czułość metody FOT w porównaniu ze spirometrią w zakresie oceny czynnościowej obwodowych dróg oddechowych,

- oceny odwracalności obturacji oskrzeli i ilościowej oceny odwracalności obturacji (zmiana wskaźników Rrs i Xrs po inhalacji leków broncholitycznych) - do różnicowania astmy i innych zaburzeń drożności oskrzeli,

- oceny odpowiedzi na interwencje farmakologiczne podczas prowokacji oskrzelowej - wyraźne zmiany wskaźników Rrs i Xrs osiągane są przy niższych dawkach metacholiny w porównaniu ze spirometrią.

Badanie pierwszego wyboru dla pacjentów niewspółpracujących

Resmon Pro to niezbędne narzędzie diagnostyczne do pomiaru czynności oddechowej u osób, które nie są w stanie wykonać badania spirometrycznego, w tym osób starszych i pacjentów pediatrycznych, a także pacjentów z chorobami w obrębie układu nerwowo-mięśniowego. Urządzenie znajduje również zastosowanie w leczeniu astmy, POChP oraz w ocenie drożności / oczyszczenia dróg oddechowych.

Kompaktowe rozmiary i wszechstronne zastosowanie

Resmon Pro to przenośne urządzenie typu all-in-one, które cechuje się wszechstronnością zastosowań i rzetelnością wyników badań na poziomie jednostki stacjonarnej. Dzięki temu jest rozwiązaniem idealnym dla każdego środowiska medycznego, w tym dla laboratoriów pulmonologicznych, prywatnych gabinetów lekarskich, gabinetów szkolnych i pracowniczych, szpitali oraz placówek naukowo-klinicznych.

Równie istotny jest czas wykonania badania - na jednego pacjenta poddanego badaniu spirometrycznemu możemy wykonać badanie FOT za pomocą Resmon Pro u trzech do pięciu osób. W tym sensie jest to innowacyjne urządzenie wykorzystujące najbardziej przyjazną pacjentowi metodę badania, zapewniające powtarzalne i wiarygodne wyniki niezależnie od jakości współpracy z pacjentem.

Nowy design i jeszcze łatwiejsza obsługa

Resmon Pro V3 to następca urządzenia Resmon Pro Full - zdobywcy nagrody The Point Award podczas Kongresu ERS 2016 w Londynie. Wykorzystuje te same niezawodne algorytmy do wykonywania pomiarów i raportowania, co jego poprzednik. Różni się od niego przede wszystkim: 

 • zaprojektowanym na nowo kolorowym interfejsem użytkownika i dużym dotykowym wyświetlaczem, 
 • zastosowaniem znacznie szybszych podzespołów, zwiększających wydajność i płynność pracy urządzenia,
 • nowymi funkcjonalnościami, które rozszerzają możliwości diagnostyczne urządzenia (np. SVC),
 • nowymi możliwościami komunikacji z innymi urządzeniami.

Wszystko to sprawia, że nowy Resmona Pro V3 wprowadza zupełnie nową jakość na rynku urządzeń diagnostyki układu oddechowego.

Główne zalety systemu

 • Niskie koszty eksploatacji, łatwa dezynfekcja.
 • Pełna automatyzacja urządzenia.
 • Wymagana minimalna współpraca pacjenta (10 spokojnych oddechów), badanie możliwe do wykonania przez 2-3 letnie dzieci.
 • Szybka i intuicyjna interpretacja badania przez lekarza/operatora.
 • Wartości należne dla dzieci i dorosłych.
 • Możliwość przeprowadzenia badania wykorzystując częstotliwości 5,6, 8, 10 Hz, miks 5-11-19 Hz oraz Szum Pseudo Losowy (PSRN) 5-37 Hz.
 • Pierwszy system FOT zgodny z wytycznymi ERS/ATS dla FOT.
 • Kompatybilny z analizatorem tlenku azotu w wydychanym powietrzu FeNO Medisoft.


Do pobrania


Resmon Pro
Broszura

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej